[přeskočit k obsahu]

František Vácha

Jezdec EASYKART

JEZDEC

František Vácha František Vácha

Závodní kategorie 50 ccm

…je určena začínajícím mladým adeptům motoristického sportu ve věku 5 až 9 let s jednotnou závodní technikou. Naučí se poznávat tratě, sportovní řády a zvyklosti, které k závodění neodmyslitelně patří. Děti projdou nejdříve teoretickým a praktickým školením, na jehož základě získají licenci, třída je koncipována převážně jako národní. Vlastní závody jsou pak přípravou pro přechod do kategorie 60 ccm, která je již koncipována jako třída mezinárodní a při světovém finále je nejvíce obsazována (účast cca 100 jezdců z celého světa).

Easy 50

 

Jedním z mladých jezdců této třídy je František Vácha, který započal s tímto sportem v letošním roce (2008) a přes krátký čas ukazuje dobré výsledky, zvláště pak nezměrnou bojovnost. Od prvního závodu Českého poháru byl oficiálním jezdcem SAS Sport týmu, ve kterém je svými výsledky na prvním místě.

V Českém poháru pro rok 2008 byl před posledním závodem na celkovém 2. místě. V posledním závodě sezóny i přes start z první řady (vinou špatné přípravy motokáry ze strany týmu) neodstartoval a absence dobrého výsledku z posledního závodu sezóny jej odsunula na celkové 4. místo.

„Bramborová“ medaile ale není špatné umístění pro jezdce, který svůj první závod jel v dubnu 2008, své první vítězství v rozjížďce vybojoval v červnu 2008 na dráze v Sosnové a svým pojetím  závodění a projevem na trati je jednoznačně schopen v sezóně 2009 závodit ve třídě EASY 60. Na tuto třídu se již intensivně připravuje.

Největším oceněním a povzbuzením ale je účast na Světovém finále 2008 v italském JESOLU, kde ve třídě EASY 50 se zapůjčenou motokárou odvedl velice slušný výkon a z pětice českých reprezentantů v této třídě předváděl špičkový výkon.

Pro rok 2009 má František Vácha již zakoupenou EASY 60, na které intenzivně trénuje a zúčastnil se již jednoho závodu s uspokojivým výsledkem. Aby se neopakovaly chyby a nedostatky v přípravě motokáry, bude v následující sezóně startovat v jiném týmu, který vznikl jako MOTORSPORT MĚLNÍK a na své konečné složení, možná i název, čeká v návaznosti na sponzory a spolupracující firmy.

AKTUALITY

19. 11. 2012

Doplnili jsme fotografie a videa Fandy. Prohlédněte si v sekci Fotogalerie.

4. 4. 2010

Fotografie z tréninku v Sosnové ZDE.

KALENDÁŘ

Nejbližší akce

Další testování a případně závod s velkou konkurencí, kde se Franta může něco naučit.

PARTNEŘI

Motor Mělník logo
jsmid

Vyhledávání

 

© 2008–2020 MOTOR MĚLNÍK s.r.o.      ÚVODČLÁNKYEASYKARTJEZDECTECHNIKAFOTOGALERIEKONTAKTSPONZORINGMapa webu      Webdesign: Josef Šmíd