[přeskočit k obsahu]

František Vácha

Jezdec EASYKART

EASYKART

Česká republika se připojila k mezinárodnímu projektu, který má za úkol vychovat novou generaci sportovců – motoristů. Projekt EASYKART, který je v Evropě a některých částech světa několikaletou záležitostí, si získal značnou popularitu, o kterou se přičinili a projekt podpořili např. Juan Pablo Montoya, Fernando Alonso, Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Ayrton Senna, Robert Kubica, Giancarlo Fisichella, Vitantonio Liuzzi.

f1Na základě poznatků, že nákup konkurenceschopné techniky se stává značně nákladným, a tudíž logickým následkem je úbytek mladých, a především talentovaných jezdců, kteří neumí nebo nemohou získat dostatečné finanční zázemí, vznikl požadavek na vytvoření nového směru v kartingové oblasti. Prioritní se stala oblast finančního zajištění, která musí obsahovat nízké provozní náklady, jednotná technické pravidla pro každou kategorii, jasné sportovní předpisy a v neposlední řadě celosvětovou působnost. Prestižní italská firma BIREL vytvořila na základě těchto požadavků ambiciózní projekt, který nabízí pod názvem EASYKART, a je zastoupený v mnoha zemích celého světa. Česká republika má již dnes několik úspěšných mezinárodních zástupců, např. Jana Midrlu, který je vítězem celosvětového finále 2004 ve třídě 60 ccm, Radima Maxu, Jiřího Formana a mnoho dalších, kteří vzešli z Italského projektu EASYKART.

Projekt EASYKART v České republice nabízí šanci všem mladým začínajícím jezdcům.

ZÁVODNÍ KATEGORIE

Kategorie 50 ccm je určena začínajícím mladým adeptům motoristického sportu ve věku 5 až 9 let s jednotnou závodní technikou. Naučí se poznávat tratě, sportovní řády a zvyklosti, které k závodění neodmyslitelně patří. Děti projdou nejdříve teoretickým a praktickým školením, na jehož základě získají licenci. Vlastní závody jsou pak pojaty jako příprava na další třídy Birel logos důrazem na získání základních závodnických návyků, v jednotlivých závodech jsou klasifikováni a budou jim připsány body do tabulky celkových výsledků v sezóně. V dalších letech pak přecházejí do kategorie 60 ccm.

Kategorie 60 ccm je určena jezdcům od 7 do 12 let, kteří už mají základní zkušenost se závodní činností a vlastní závodní licenci. Možný je samozřejmě i nástup nově příchozích jezdců, kteří jsou na rozhraní věku obou kategorií. Easykart logoVlastní závod je vyhodnocen oceněním s poháry pro první tři jezdce a připsáním bodů do celkové tabulky výsledků v sezóně.

Závodní sezóna je zakončena vyhlášením celkových výsledků Českého poháru 2008. Jezdci si odnášejí poháry a věcné ceny seriálu EASYKART ČESKÁ REPUBLIKA.

TRATĚ

Seriál EASYKART ČESKÁ REPUBLIKA bude probíhat na profesionálních motokárových tratích v Sosnové, Písku a ve Vysokém Mýtě a bude součástí ČESKÉHO POHÁRU. V případě zájmu je možné účastnit se partnerských závodů EASYKART v Polsku, Rakousku, Německu a v Itálii, kde je koncem roku také celosvětové finále. Součástí závodních víkendů je také nejobsazenější český kartingový seriál ROK CUP a vytrvalostní pohár HONDA

Závodní víkend bude rozdělen na dva samostatné dny, kdy si můžete vybrat, zda soutěžit v sobotu či v neděli, případně po oba dny.

AKTUALITY

19. 11. 2012

Doplnili jsme fotografie a videa Fandy. Prohlédněte si v sekci Fotogalerie.

4. 4. 2010

Fotografie z tréninku v Sosnové ZDE.

KALENDÁŘ

Nejbližší akce

Další testování a případně závod s velkou konkurencí, kde se Franta může něco naučit.

PARTNEŘI

Motor Mělník logo
jsmid

Vyhledávání

 

© 2008–2020 MOTOR MĚLNÍK s.r.o.      ÚVODČLÁNKYEASYKARTJEZDECTECHNIKAFOTOGALERIEKONTAKTSPONZORINGMapa webu      Webdesign: Josef Šmíd