[přeskočit k obsahu]

František Vácha

Jezdec EASYKART

FANDA

Projekt EASYKART v České republice nabízí šanci všem mladým začínajícím jezdcům. Jedním z jezdců je i František Vácha.

Česká republika se připojila k mezinárodnímu projektu, který má za úkol vychovat novou generaci sportovců – motoristů. Projekt EASYKART, který je v Evropě a některých částech světa několikaletou záležitostí, si získal značnou popularitu, o kterou se přičinili a projekt podpořili např.: Juan Pablo Montoya, Fernando Alonso, Michael Schumacher, Lewis Hamilton, Ayrton Senna, Robert Kubica, Giancarlo Fisichella, Vitantonio Liuzzi.

Na základě poznatků, že nákup konkurenceschopné techniky se stává značně nákladným a tudíž logickým následkem je úbytek mladých a především talentovaných jezdců, kteří neumí nebo nemohou získat dostatečné finanční zázemí, vznikl požadavek na vytvoření nového směru v kartingové oblasti. Prioritní se stala oblast finančního zajištění, která musí obsahovat nízké provozní náklady, jednotná technická pravidla pro každou kategorii, jasné sportovní předpisy a v neposlední řadě celosvětovou působnost. Prestižní italská firma BIREL vytvořila na základě těchto požadavků ambiciózní projekt, který nabízí pod názvem EASYKART, a je zastoupený v mnoha zemích celého světa. Česká republika má již dnes několik úspěšných mezinárodních zástupců, např. Jana Midrlu, který je vítězem celosvětového finále 2004 ve třídě 60 ccm, Radima Maxu, Jiřího Formana a mnoho dalších, kteří vzešli z Italského projektu EASYKART.

AKTUALITY

19. 11. 2012

Doplnili jsme fotografie a videa Fandy. Prohlédněte si v sekci Fotogalerie.

4. 4. 2010

Fotografie z tréninku v Sosnové ZDE.

KALENDÁŘ

Nejbližší akce

Další testování a případně závod s velkou konkurencí, kde se Franta může něco naučit.

PARTNEŘI

Motor Mělník logo
jsmid

Vyhledávání

 

© 2008–2021 MOTOR MĚLNÍK s.r.o.      ÚVODČLÁNKYEASYKARTJEZDECTECHNIKAFOTOGALERIEKONTAKTSPONZORINGMapa webu      Webdesign: Josef Šmíd